Bağcılar Su Kaçağı Tespiti

Bağcılar Su Kaçağı Tespiti

Başta evlerde olmak üzere su tesisatının bulunduğu birçok konut ve yapıda sıklıkla karşılaşılabilen sorunlardan biri de Bağcılar Su Kaçağı Tespiti problemleridir. Bu sorunun çeşitli muhtemel sebepleri bulunmaktadır. Bunlardan en çok karşılaşılanı su tesisatında ve binanın alt yapısında kullanılmış olan yapı malzemelerinin kalitesi ve dayanıksız olanlardan tercih edilmesidir. Birçok yapı firması maliyetten düşürmek için su ve diğer tesisat yapımında ucuz ve kalitesiz ürünler kullanabilmektedir. Bu da ilerleyen zamanlarda su tesisatı kullanıldıkça aşınmalara ve çatlaklara neden olmaktadır. Böylece su borularında kaçaklar meydana gelir. Bir diğer neden ise alt yapı çalışmalarında yapılan işçiliğin ve montajın hatalı olmasıdır. Yanlış bir şekilde monte edilen parçalar daha sonra sızıntılara ve kaçaklara neden olabilir.

Su Sızıntı Ve Kaçakları Nasıl Tespit Edilmektedir?

Evlerde sıklıkla karşımıza çıkabilen su sızıntı ve kaçak sorunlarının çözülebilmesi için öncelikle sızıntının ya da kaçağın nerede olduğunun tespit edilmesi gerekir. Bunun için kullanılan birtakım su kaçak tespiti yöntemleri vardır. Genelde su sızıntısının olduğu yerlerdeki duvarlarda bir çeşit ıslaklık ya da nemlilik durumu ile karşılaşmak mümkündür. Kimi zaman bu ıslaklık ve nemlilik kötü bir koku yayabilmektedir. Eğer bu su kesintisiz olacak şekilde sürekli bir akış halinde ise muhtemelen temiz su kaynağında bir sızıntı var demektir. Atık su borularında görülen kaçaklar için uygulanan yöntem ise kamera yöntemidir. Boruların içinden kameralı sistemlerin geçirilmesi ile kaçağın yeri kolaylıkla belirlenebilir.

Bağcılar Su Kaçağı Tespiti

Sızıntı sorununun ortaya çıkmasından sonra kaçak su tespiti işleminin de yapılması ile birlikte onarım ve düzenleme işlemlerine başlanabilir. Eğer bu tespit işlemi isabetli bir şekilde yapıldıysa su borusunun bulunduğu duvar bölgesinde küçük bir delik açılarak kaçak giderilip borular değiştirilebilmektedir. Bu nedenle tespit ve onarım işlemlerini yapan kişilerin işinde usta olduklarına ve kullandıkları malzemelerin kaliteli üretim malzemeler olduklarına emin olunması gerekir. Evlerinizde yaşayabileceğiniz su sızıntı ve kaçak sorunlarının için en yeni teknoloji ürünü olan kaçak tespit cihazlarımız ile hizmetinizdeyiz. Tecrübeli tesisat ustalarımız ile kaliteli hizmet sunmak için çalışıyoruz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıkla ARA
WhatsApp WhatsApp