Çekmeköy Petek Temizleme

Günümüzde ısınmak için doğalgaz yöntemlerini sıklıkla kullanmaktayız. Özellikle soğuk kış aylarında ısınma ihtiyaçlarımızı gidermede kolay, hızlı ve zahmetsiz bir yöntemdir. Eskiden kullanılmakta olan ve hala kullanılmaya devam eden odun ve kömür ile çalışan sobalar ile de ısınma ihtiyaçları karşılanabilmektedir. Ancak bu yöntem ile ısınma işlemi sırasında daha zahmetli süreçler bizleri beklemektedir. Bu süreçleri yaşamak yerine sadece bir tuş ile ısınma işlemini gerçekleştirmek için doğalgaz ile ısıtma sistemlerine geçilmesini tavsiye ederiz. Ars Tesisat olarak bizler sizlere İstanbul ilinin Çekmeköy ilçesinde yer alan işletmemizde hizmetler vermekteyiz. Doğalgaz ile ısınma yöntemlerinde kullanılmakta olan peteklerinizin bakım ve temizlik işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Çekmeköy petek temizleme denince akıllara ilk bizler gelmekteyiz. Ars Tesisat olarak sizlere hizmet vermekten büyük mutluluk duyarız.

Doğalgaz Petekleri Ne Sıklıkla Temizlenmelidir?

Doğalgaz ile ısınma işlemleri genel olarak kış ayarlında ve sonbahar aylarında kullanılmaktadır. Yaz aylarında hava sıcaklıklarının normal olmasından dolayı ısınmaya ihtiyacımız yoktur. Bu yüzden petekler bu dönemlerde boş durmakta ve kullanılmamaktadır. Kullanmış olduğumuz kombilerin ve petek sistemlerinin uzun ömürlü olmaları için düzenli olarak bakımlarının yetkili ve profesyonel kişilerce yapılması gerekmektedir. Bu temizlik ve bakım işlemleri sonbahar döneminde havaların soğuması ile birlikte kombi açılması öncesinde yapılması daha İyi olacaktır. Yaz boyu kullanılmamış olan kombi ve peteğin uzun bir çalışma dönemi öncesi hazırlıklı olmasını sağlayacaktır. Ars Tesisat olarak Çekmeköy petek temizleme hizmetini sizlere sunmakta ve sizlerin kış sezonu öncesi kombi ve petek bakımlarını, temizliklerini yapmaktayız.

Kış boyu kullanmış olduğunuz kombi ve peteklerinizde usun süre boyunca sıcak su dolaşmakta ve içerisinde yer alan kireç vb. ürünler kombi kullanımının kapatılması ardından suyun soğuması ile birlikte katılaşacak ve petek kanallarını kullanılamaz hale getirecektir. İşte bu sorunun gelecek kış sezonunda sizlere sıkıntı çıkarmaması için kombilerinizin kapatılmasının ardından yetkili kişiler ve profesyonel çalışanlarımız eşliğinde sizlerin kombi ve petek temizliği işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Bu temizlik işlememizi Çekmeköy petek temizleme hizmeti veren Ars Tesisat olarak sizlere bizler sağlamaktayız. Gönül rahatlığı ile kurumumuzdan hizmet alabilirsiniz.

Kombi ve Petek Temizlik İşlemleri Yapılmazsa Neler Olur?

Kombiler ve petekler insan üretimi cihazlar olmasından kaynaklı olarak belirli bir kullanım ömrü vardır. Bu ömrün belirlenmesinde ise bazı şartlar mevcuttur. Kombilerinizin ve petek sistemlerinizin daha verimli ve uzun ömürlü bir çalışma süresi olmasını istiyor iseniz düzenli olarak bakımlarının yaptırılması ve dikkatli bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Bakımları düzenli ve doğru bir şekilde yapılmayan cihazların kullanım ömrü daha kısa olmaktadır. Doğalgaz enerjisi ile üretmiş olduğu ısı enerjisi veremlilik yüzdesi düşmektedir.

Bu gibi bir sorun ile karşılaşılmaması için kombilerin kış sezonu başlamadan önce bakımlarını yaptırıp daha sonrasında kullanıma açılması gerekmektedir. Ars Tesisat olarak bizler sizlere Çekmeköy petek temizleme hizmetini sunmaktayız. Uygun fiyatlı hizmetlerimizden sizlerde yararlanarak olası bir arızanın önüne geçmek için gerekli olan önlemleri alabilirsiniz. 

Doğalgaz Petek Temizleme Yöntemleri

Doğalgaz ile ısıtılan evlerde kombiler ile ısıtılmış olan su petekler sayesinde evlerimizin içlerini ısıtmaktadır. İşte bu kullanılan peteklerin belirli aralıklarla temizlenmesi ve bakımlarının yapılması gerekmektedir. İşte bu temizlik ve bakım işlemleri için kullanılan farklı farklı yöntemler mevcuttur. Bu yöntemler;

  • Peteklerin Sökülmeden Temizleme İşlemi
  • Peteklerin Sökülerek Temizleme İşlemi
  • Peteklerin İlaçlı Su ile Temizleme İşlemi
  • Peteklerin Radyatör Makinesi ile basınçla Temizleme işlemi

Kullanmış olduğumuz peteklerin temizliğinde kullanılan bu metotlar farklı avantajları nedeni ile tercih edilmektedirler.

Peteklerin sökülmeden temizleme işlemi yapılırken sadece petek vanalarının gevşetilmesi ve ardından kombiden gelen sıcak suyun oluşturduğu görünür kirlenmenin giderilmesi ile verilen temizlik işlemidir. Çok fazla uğraş ve teknolojik ürün kullanımı gerektirmemesinden dolayı hizmet bedeli daha uygundur.

Çekmeköy Petek Temizleme

Sökülerek yapılan petek temizleme işleminde ise petekler yerlerinden sökülmekte ve dış aksamları sökülerek petek içlerine kadar ulaşılmaktadır. Daha sonrasında bu kanallar gerekli olan ürünler ile temizlenerek tekrar birleştirmesi yapılır ve kullanıma hazır hale getirilir. Yapılan işlem diğer yönteme göre daha fazla iş gücü ve emek gerektirmesinden dolayı fiyatı biraz daha yüksektir. Çekmeköy petek temizleme olarak bizler sizlere sektörde en uygun fiyatları vererek hizmet almaktayız.

İlaçlı su ile petek temizleme işleminde ise kanalların tıkanmasına yol açan zararlı ürünlerin atılması için gerekli olan solüsyon hazırlanmaktadır ve petek kanallarının içine koyularak tıkanmaların açılması sağlanmaktadır. Daha sonrasında vakumlar ile içerideki sıvı çekilerek sağlıklı sonuçlar elde edilmektedir. Bu hizmetleri Ars Tesisat olarak bizler sizlere diğer kurumlardan daha kaliteli ve uygun fiyatlı olarak Çekmeköy petek temizleme hizmeti uygulamaktayız.

Bir diğer petek temizleme yöntemimiz ise radyatör makinesi ile petek kanallarınıza basınçlı su vermekte ve içeride oluşan kanal tıkanıkları hızlı bir şekilde giderilmektedir. Daha sonrasında üst vana kısmından normal basınçlı su verilerek tamamen temizlenmesi sağlanmaktadır. Tüm bu hizmetleri bizler sizlerin daha kaliteli hizmetler alması için sağlamaktayız. Bizler sizlere farklı farklı yöntemler ile petek temizlik hizmeti sunmaktayız. Seçim sizlerin verebilecek olduğu maliyete ve en uygun olan yönteme göre seçilerek karar verilmektedir. Eğer sizlerin de Çekmeköy petek temizleme hizmetine ihtiyacınız var ise doğru adrestesiniz. 

Petek Tıkanıklıkları Nasıl Anlaşılır?

Evlerimizde kullanmış olduğumuz doğalgaz enerjisi ile çalışan peteklerin tıkanmış olduklarını ve bakım yapılması gerektiğini anlamak için nelere dikkat edilmesi ve neler yapılması gerektiği konusunda sizlere kaliteli bilgiler vermekteyiz. Eğer evlerinizdeki kombi ısı ayarınız değişmedi ve ısı düşüşü meydana geldi ise peteklerinizin kanallarında tıkanmalar meydana geldiği anlaşılabilmektedir.

En iyi kontrol yöntemi kombiden en uzak noktada olan peteğe göre belirlenmektedir. Peteğin dış ortamdan el ile teması sonucu elde edilen ısı düzeyi bizlerin petek çalışma oranını vermektedir. 

Petek Temizleme İşlemi Fiyatları

Petek temizleme fiyatları temizlenecek olan peteğin büyüklüğüne, sayısına ve uygulanacak olan petek temizleme yöntemine göre değişiklik göstermektedir. Ars Tesisat olarak Çekmeköy petek temizleme konusunda sizlere hizmetler vermekteyiz. Ars Tesisat iletişim adreslerimizden bizler ile iletişime geçerek taleplerde bulunabilirsiniz. İstanbul ilinin Çekmeköy ilçesinde kombi kullanımı yapan kişilerin bakım ve temizlik işlemlerini sağlamaktayız. Fiyatlandırma prensiplerimiz sektörde hizmet sağlayan diğer petek temizliği işletmelerinden daha uygun fiyatlarla olacağı konusunda sizlere garanti vermekteyiz. Sizlerde petek temizliğinizi yaptırmak için kaliteli bir işletme arıyor iseniz doğru adrestesiniz. Çekmeköy petek temizleme hizmetlerini sizlerde alabilirsiniz. Siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten büyük mutluluk duyar, işletmemize tekrar bekleriz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıkla ARA
WhatsApp WhatsApp