Kombi ve Petek Bakımı

Kombi ve Petek Bakımı

Kombi ve Petek Bakımı: Belirli bir bölümün ısınıp, bazı bölümlerin ısınmaması, ya da bazı peteklerin, diğerlerinden daha az ısınması ya da hiç ısınmaması gibi şikâyetler duyulmaktadır. Radyatörün ısınmamasının nedenleri farklı olabilir. Kireçlenme, basınç farkı, petek içlerinde kalan hava ya da döşeme sırasında yapılan özensiz tutum radyatörlerde ısı farkını oluşturabilir. Bazı radyatörler ısınırken bazılarının hiç ısınmaması ise artık o radyatörün tamamen işlevini yitirdiği manası ortaya çıkar. Biriken tortular veya oluşan bozulmalar mümkün mertebe giderilmelidir. Yapılan temizlik sonrasında belirli aralıklarla bakımlar yaptırılmalıdır.

Kombi ve Petek Bakımı
Kombi ve Petek Bakımı

Kombi Petek Temizliği

ARS TESİSAT Petek Temizleme Servisi olarak iyi ısıtan peteklere sahip olmanız için periyodik olarak en az 2 yılda 1 defa petek temizliği ve kombi bakımı yaptırmanızı öneriyoruz. Aksi durumda peteklerinizde eşit sıcaklık dağılımının gerçekleşmemesi sonucu ısınma problemleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Ayrıca kombiniz çalışırken zorluk çekeceğinden ömrü de kısalmış olacaktır. Kombi ve Petek Bakımı

PETEKLER NEDEN ISITMIYOR

Kullanmakta olduğunuz petekler zamanla kirlenmekte, alt ya da üst kısımlarında ısınmayan bölgeler ortaya çıkmakta, ortama kötü kokular yaymaya başlamakta, kombiniz daha sesli çalışmaya ve düzensiz sıcak su basıncı sorununa neden olmaktadır. Sizin de bu tür sorunlarınız varsa peteklerinizin ve kombinizin bakımlarının yapılma zamanı gelmiş demektir. Peteklerin yanı sıra yerden ısıtma sistemi ile ısınan yerlerde de bölgesel ısınma problemleri yaşanıyorsa yine bakım yapılması gerekmektedir.

Kalorifer Petek Temizliği

Isınma problemi yaşayan evlerde sadece petek temizliği veya tesisat temizliği yaparak çözüm bulamazsınız. Tecrübeli ustalarımız peteklerin neden ısınmadığı ile ilgili sorunun kaynağına inerler. Kalorifer petekleri ters bağlanmış olabilir bu gibi sıkıntıları anlamak profesyonel ustalarla ancak çözülebilir. Yetiştirdiğimiz elemanlar kalorifer petek temizliği konusunda dairelerde yaşanan ısınamama problemlerini bizzat görerek tecrübe kazanmış ekiplerden oluşmaktadır. Bazı evlerde yeterli büyüklükte kombi ve tesisat çekilmemiş olması peteklerinizin gerekli seviyede ısı transferi yapamamasına sebep olur. Sıcak suyun kombinizden çıkış yapıp tesisat borularınızdan radyatörlere giriş yapana kadar olan kısımlarda bütün olumsuz sonuçlar ortaya çıkarılır. Yapılan tesisat yıkama işlemi sonucunda evinize gelen firma yada şahıslar bu tür açıklamaları yapamıyorsa yaptırdığınız bütün petek temizleme işlemlerini bir daha gözden geçirmenizi öneririz.

PETEK TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR

Tesisat ve petek temizliği nasıl yapılır ? Öncelikle bu yazıyı yazmamızdaki amaç peteklerini temizletecek müşterilerimizi aydınlatmaktır. İşinizi ister firmamıza istersenizde farklı bir firmaya verin ama bu yazıyı dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz. Tesisat temizliği yapmaktaki amaç tesisatın içerisindeki kireç ve tortuyu kimyasal ilaç kullanarak dışarıya çıkarmaktır. Fakat akıl almaz derecede tesisat temizleme yöntemleri ortaya çıkmıştır. Bunlardan biri müşterinin evine servis elemanları giriyor ve kalorifer tesisatının içerisindeki kirli suyu boşaltıyor. Buraya kadar herşey normal fakat tesisatın içerisine temizleme kimyasalı adı verilen bir sıvı atılıyor ve tesisat kapatılıp çıkılıyor. Sizce içeriye atılan kimyasal peteklerinizin içerisinde temizlik yapabilir mi? Bizce yapmaz neden mi? Temizlik yapsa bile içerde ilaç kireci pası sökecek, peki bu sökülen tortular nereye gidecek buharlaşacak değil. İlaçlama yapıldıktan 30-45 dakika sonra pislikler dışarıya alınmazsa yine peteklerin dibine çökecek ve ısı problebleminiz tekrarlayacak. Ayrıca temizleme kimyasalı asit özelliğine sahip bir yapıdadır.

PETEK TEMİZLİĞİ FİRMASI

Tesisatın içerisinde bir saatten fazla durduğunda içerde kireçle karşılaştığı noktada tepkime başlayacak ve gaz çıkaracaktır. Bizde petek temizliği yapıyoruz ilacın 100 mililitresi içerde kaldığında biz gittikten 1 saat sonra kombinin basıncı yükselir ve emniyet ventilinden su atmaya başlar. Peki sizin tesisatınızda neden problem çıkmıyor? Çünkü tesisatınızın içerisine temizleme kimyasalı atılmıyor sadece koruma kimyasalı bırakılıyor. Piyasa değeri 30-50 TL olan ilaçlar ne kadar koruyacaksa tesisatınızı bu içeriye koyulan kimyasallar da o kadar koruyor. Asit olmadan da tesisattaki kireç nasıl çıkarılıyor onu pek anlamış değilim. Anlatacaklarım bu kadar tesisatınızı ve peteklerinizi temizletirken bi kez daha düşünün içeriye atılan kimyasalların mutlaka yetkili ağızlardan içeriğini öğrenin. Kombi ve Petek Bakımı

Kalorifer Peteği Temizleme

Kalorifer ve kombi peteklerin bakımı verimli çalışması ve yüksek ısı için son derece önemlidir. Kalorifer Peteği Nasıl Temizlenir ve hangi uygulamalarla en iyi temizlik elde edilmektedir sizlere kısaca bahsedeceğiz. Petek Temizliği konusunda son derece geniş ve yaygın bir servis ağına sahip olan firmamız İstanbul içinde Petek temizleme konusunda uzun senelerdir en aktif ve eski petek tesisat firmalarından biridir. Firma içerisinde görev alan uzman personellerimiz ve alanında en yüksek tecrübeye sahip personellerdir. Bizlerden petek temizliği hizmeti aldığınızda kesinlikle %100 değerde bir işçilik hizmeti almış olursunuz.

KALORİFER NASIL TEMİZLENİR

Eğer uzmanından Petek temizliği hizmeti almıyorsanız muhtemelen karşılacağınız durum manuel ve eski tip uygulamalardır. Kalorifer Peteği Nasıl Temizlenir sorusunun cevabını arayanlar için iki türde yanıt vermek gereklidir. Düşünülen temizlik iç temizlik mi yoksa dış veya petek arası temizliğimidir? Bu 3 farklı uygulamada kişiler arasında Petek temizliği olarak algılansada aslı öyle değildir. Profesyonel Petek temizleme denildiğinde yapılan uygulama özel cihazlarla yetersiz ısı veren peteklerin tümünün pisliklerden, kirden, balçıktan ve dipteki torulardan arınmasıdır. Sadece cihazla yapılan işlemlerde yeterli olmayan olup yine tamamen bu alan için üretimi olan özel Petek temizliği kimyasallarıda kullanılmalıdır.

KALORİFER PETEĞİ NEDEN ISITMAZ

ARS TESİSAT Petek temizleme firmamızdan her ekibimizde kesinliklike robot makinalar bulunmakta olup bizlere başvurup servis talep eden müşterilerimize bu makinalarla hizmet vermekteyiz. Dileyen daire sahibi bir kaç adet petek için hizmet alabileceği gibi dileyen müşterilerimiz ise komple tüm peteklerde temizlik hizmeti isteyebilirler. Uzman ekiplerimiz mobil cihazımızı banyonuzdaki havludan petege bağlayarak özel kimyasallı suyu tüm peteklerin içerisine ulaştırmakta ve belirli bir süre eteğin içerisinde dolaşmasına izin vermektedir. Kimyasalın gücü sayesinde dipteki artık ve pislikler yerinden dökülüp hortum kanallarımız ile petek dışına atılmaktadır. Sonrasında yapılacak geriye kalan işlem ise temiz suyun petek içine gönderilmesidir. Kalorifer Peteği Nasıl Temizlenir sorusuna verilebilecek en kısa cevap budur. Yinede Kalorifer Peteği Nasıl Temizlenir yazımız yeterli olmadıysa hemen bizlere ulaşabilir ve daha teknik bilgi alabilirsiniz. Kombi ve Petek Bakımı

Petek Temizliği

Günümüzde Petek Temizliğinin önemi oldukça artmaktadır. Öyle ki, ısınmak adına doğal gaz sistemine geçiş yapmış olan pek çok hane, bu değişiklikler ile beraber bir takım önlemlerin de almasına dikkat etmek zorundadır. Özellikle de, her kışın başında daha rahat ve sıkıntısız bir şekilde ısınma sağlanabilmek adına petek temizliği işlemlerine özen gösterilmelidir.  İlk olarak Kalorifer petek temizliği nin sadece peteklerin içerisinde ki suların dışarı çıkarılmasından ibaret olduğunu düşünüyorsanız eğer büyük bir hata yaparsınız. Zira, günümüzde avcılar petek temizleme adı altında sadece bu işlevi yapıp çekip giden firmaların sayısı da bir hayli fazla olduğundan dolayı, bu aşamalar hakkında geniş bir bilgiye sahip olmanız sizlerin yararınadır.

Petek Temizliğinin Önemi

Sene içerisinde kaloriferlerin işleyişinde ki devir daim yapan suyun belli bir noktadan sonra sabit kalmasından dolayı, mevcut peteğin çok fazla ısıtmamasına sebebiyet verir. Bundan ötürü de, sene de en az bir kere yapılacak olan sistemli bir petek temizliği, sizlerin iki katı daha fazla ısınarak normalin altında doğal gaz faturası ödemenize olanak sağlayacaktır. Petek Temizliği kalorifer tesisat temizliği esnasında dikkat edilmesi gerekenleri ise şu şekilde sıralanabilir.

Peteklerin içerisinde yıl boyunca biriken kireç, çamur, tortu ve yabancı maddelerin mutlaka kimyasal ilaçlama yöntemiyle dışarı atılmasına özen gösterilmelidir.

Bu alanda ehliyete sahip tesisatçılarla çalışılmalıdır.


Kombi ve Petek Bakımı

Petek temizliği kısa süreli bir işleyişle son bulacak bir faaliyet olmadığından, en az 2 ya da 3 saat boyunca gerçekleştirilmelidir.

Tüm bunların yanında, günümüzde kalorifer petek temizliği Avcılar kombi bakımı gibi işlemlerin oldukça teknolojik ve kusursuz bir şekilde gerçekleştiğini söyleyebiliriz. Özellikle de, görev yapan pek çok tesisat firmasında, birbirinden farklı ve bir o kadar da kaliteli teknik alt yapılara sahip bir işleyişle hareket ettiği de bilinmektedir.

Sonbahar aylarına hızlı bir geçiş yapmış olduğumuz şu günlerde, tesisat temizliği, kombi petek temizliği ve evimizin alt yapısı adına pek çok küçük detay şimdiden yaptırmanız, sizlerin huzurlu ve sımsıcak bir kış geçirmenize yardımcı olacaktır. Bu sebepten dolayı da, alanında kusursuz bir hizmet anlayışıyla hareket eden tesisat firmaları ile mutlaka iletişime geçiniz.

Petek Temizleme Fiyatları

Bazı maliyetler karışımıza ekstra olarak çıkıyor olsada kimi giderler ise bizlere geri dönüşünde bir çok avantaj sağlamaktadır. Petek Temizleme Fiyatları bazı ev sahipleri için külfet oluşturduğu düşünülebilir ancak kış boyunca yüksek faturaların geldiğinde aslında daha fazla bir kayıp yaşamaktasınız. Bizim firma olarak önerimiz hem yüksek ısı performansı almak hemde daha düşük yakıt gideri ödemek için mutlaka Petek Temizleme yaptırmanızdır.

Kalorifer peteklerinin uygun ücretler karılığı temizlenmesi doğalgaz tasarrufunun yanı sıra daha verimli bir ısı almanızı da sağlamaktadır.  2019- 2020 petek temizliği fiyalarını sayfamızdan inceleyerek en uygun paketi seçebilirsiniz.

150 TL – 250 TL – 350 TL

PETEK FİYATLARINI NEDEN DEĞİŞİR

Yukarıdaki tabloda normal tip daireler ve duble konulat içinde fiyat tablosunu sizlerle paylaşmış bulunmaktayız. Petek Temizleme Fiyatları belirlenirken kaç adet olduğunu oldukça önemlidir. Genelde gittiğimiz servis işlerinde komple tüm petekler için hizmet alınıyor olsa da bazı istisna durumlarda az adetli petekte uygulama istenmektedir. Bu tarz hizmet alımlarında yaşanabilecek sorun kısa bir süre sonra temizlik yapılmamış olan diğer peteklerde sorun yaşamanızdır. O nedenle servis hizmeti için vaktinizi ve zamanınızı ayırmışken tüm petekler için uygulama yaptırınız.

Kombi Petek Temizleme

Kombi Petek Temizleme Servisi  Kombi Tamir Servisi olarak sizlere en kaliteli şekil de hizmet sağlıyor ve sağlamış olduğumuz hizmetin her daim arkasın da duruyoruz. Firmamız  Kombi Tamir Servisi olarak firmamız kombilerin hem tamir işini yapıyor hem de bakım hizmetlerini gerçekleştirmektedir.

Kombi Petek Temizleme Servisi Sizler de kombi arızası olduğun da kendiniz müdahale etme den Kombi Tamir Servisimizi arayarak işlemlerinizi yürütebilirsiniz. Arıza durumların da mutlaka teknik bir ekipten yarım almanız sizin yararınıza olacaktır. Aksine cihaza büyük ölçü de zarar vermiş olabilirsiniz. Firmamız sizlere ayrıca servisi hakkın da da hizmet sunmaktadır.

Kombi Temizleme Fiyatları

Petek İçi Temizleme

Petek iç tesisat temizliği kadar petek aralarının temizliği de oldukça önemli bir konudur.  Eğer şimdiye kadar hiç bu işlemi yapmadıysanız Petek Arası Nasıl Temizlenir? yazımızı dikkatlice gözden geçiriniz. Ev hanımlarının temizlik konusunda en büyük sıkıntılardan biri olan petek arası temizliği hakkında belirli ipuçları ile sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Petek temizleme uzmanı firmamızdan ayrıca dilediğiniz zaman özel robot cihazlarla en yüksek verimlilikteki hizmeti tüm İstanbul genelinde alabilirsiniz.

Sağlık açısından önemli konulardan biri olan temizlik petek arkası açısından da oldukça önemlidir. Özellikle çocuklu, astım hastası ve yaşlı bireylerin yaşadığı evlerde bu konuya daha titiz yaklaşmak gereklidir. Peteğin ısınması ile tozların yukarı çıkması sonucu alerjik durumlar meydana gelir.

  • Öncelikle peteğin arka kısımını elektrikli süpürge ile tüm toz ve kirden arındırın.
  • Uzun bir sopanın uç kısmına bir bez bağlayıp bunu koli bandı ile iyice sararak düşmesini engelleyin
  • Peteğin alt kısmına bir havlu yada peteğin tam uzunluğunda tozların dökülmesini sağlamak için bir şeyler serin
  • Sopanın bez bağlanan kısmını peteğin üstünden altına doğru hareket ettirerek araların tozunu temizleyin
  • Bir kova ılık su içine bir miktar temizleyici deterjan ekleyerek peteğin dış yüzeylerini silin durulama yaptıktan sonra kurutun
  • Dış taraflarını sildikten sonra kurutmayı ihmal etmemek gerekir nemli kalan kısımlarda paslanma olmaması için

Petekleri Sökmeden Temizleme

Petek tipleri ikiye ayrılmaktadır: Döküm petekler ve panel petekler. Döküm petekler, dökümden yapılmış peteklerdir. Ülkemizde de en çok tercih edilen petek tipidir. Isıyı daha iyi ilettiği için tercih edilir. İri ve kötü görüntülerin dışında paslanmaya karşı en dayanıklı tipteki peteklerdir. Küçük evlerden ziyada büyük evlerde kullanılmasını öneririz. Fazla ısındığı için sağlık açısından sıkıntı yaratabilir. Panel petekler ise, sac malzemeden üretilmektedir. Döküm peteklere göre daha hoş görünümlü olduğundan son zamanlarda tercih açısından artış gözle görülür derece de artmıştır. Fakat döküm peteklere karşın paslanma oranı daha fazladır, dökümlü peteklerle kıyaslanırsa, dökümlü peteklerden daha az ömürlüdür. Eğer panel petek almak istiyorsanız, paslanmama açısından en iyisini almaya çalışmanızı öneririz.

Petek Tıkanma Sebepleri

Petek tıkanma sebepleri peteğinizin tipi ne olursa olsun aynıdır. Peteklerin içindeki ısıtma sisteminin boruları kalite açısından değişiklik gösterebilirz, tıkanma oranı da buna bağlı olarak oynayabilir. Suyunuzun kalitesi asıl önemli faktördür. Eğer evinizdeki/ofisinizdeki suların kireç oranı, içindeki bir takım maddelere bağlı olarak boru içinde aktive olarak kireçlenmeye sebep olmaktadır. Aynı şekilde suyun içindeki yabancı maddeler tortulaşarak borunun içinde birikme yapmaktadır.

Eğer borunuz yapısı paslanmaya çürümeye yatkınsa da, çürüdüğü kısımlarında birikme yapma olasılığı fazla olacaktır. Aynı şekilde peteğiniz eğer panel tipinde bir petek ise üst kısmı açık olacağından ısıtma sisteminizin içine toz, kırıntı gibi küçük maddelerin girmesine sebep olacaktır.Tıkanmasında ziyade petek içinde bir kirlilik oluşacaktır.

Petek Temizleme Yöntemleri

Petekleri temizleme yöntemi olarak bir sürü seçenek vardır. Fakat en tercih edileni sökmeden yapılabilecek ve daha az maliyetli olanlarıdır. Bunun için bir takım cihazlar ve teknikler bulunmaktadır. Cihaz yardımıyla yapılan temizleme işlemi, sökmeden peteği olduğu konumda temizleme süreci başlatılabilir. Hem daha az maliyetlidir hem de daha kısa sürede işlem gerçekleşir. İlaçla yapılan temizleme işleminde de genelde petekler sökülmedne olduğu konumda içindeki ısıtma sistemine, hazırlanan ilaçlı karışım takviye edildekten sonra temizleme işlemi bitirilmiş olur. Cihaz yardımıyla yapılan işlemde de olduğu gibi daha az maliyetli ve kısa sürede yapılabilir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıkla ARA
WhatsApp WhatsApp