Petek Temizliği Ne Zaman Yapılır?

Petekler, soğuk günlerde ısınmamızı sağlar. Bu sayede hayatımızın hemen hemen yer yerinde rahatlıkla kullanılmaktadır. Tercih etiğiniz petekler ne kadar kaliteli ve güvenilir olursa olsun düzenli olarak bakımı ve temizliği yapılmalıdır. Temizliği düzenli olarak yapılan peteklerden her zaman daha verimli sonuç alınır. Ortamın ısısında artış sağlanırken faturanızda düşüş yaşayacaksınız. Aynı zamanda peteklerinizi uzun yıllar, güvenle kullanmaya devam edeceksiniz. Peki, verimli ve uzun ömürlü petekler için petek temizliği ne zaman yapılır? Peteklerinizin içerisinde bulunan su, zamanla kirlenir ve bu kirin birikmesiyle suyun petek gözenekleri içerisinde rahat dolaşımını engeller. Bu durum peteklerinizin ortamı ısıtmasını zorlaştırır. Daha fazla enerji sarf ederken daha az ısı sağlar. Petek temizliği ne zaman yapılır derseniz iki yılı geçirmeden petek temizliği yaptırmanızı öneririz. Bu süre, peteklerinizin kullanım durumuna göre değişim göstermektedir. Peteklerinizin temizlenme vaktinin geldiğini aşağıdaki maddelere göre anlayabilirsiniz.

 • Petekleriniz az ısınıyor ya da bazı yerleri hiç ısınmıyorsa
 • Peteklerinizdeki havayı almanıza rağmen ısıda bir değişim olmuyorsa
 • Kombide arıza oluşmaya başladıysa
 • Peteklerinizin içerisindeki su yetersiz gelmeye başlıyorsa
 • Kombi ayarlarınızın doğru olduğu halde verimli sonuç alamıyorsanız

Bu gibi durumlarda yapmanız gereken ilk şey alanında uzman bir ekiple iletişime geçmek olacaktır. Firmamızda görev alan profesyonel ekibimizle birlikte petek temizliği ne zaman yapılır, nasıl yapılır, nelere dikkat edilir biliyoruz ve çalışmalarımızı eksiksiz olarak gerçekleştiriyoruz.

Petek Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle iyi bir ekiple çalışmalarınızı gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Petek temizliği, dışarıdan bakıldığı zaman kolay bir iş gibi görünse de aslında oldukça dikkat ve önem isteyen bir çalışmadır. Petek temizliği yapılırken özel makineler ve kimyasallar kullanılmaktadır. Bu yüzden önemli bir çalışmadır. Kullanılan makineler doğru teknikte kullanılmadığı zaman, kimyasallar kaliteli olmadığı zaman ve kullanılan kimyasalların ölçüsü doğru ayarlanmadığı zaman petekleriniz zarar görecektir. Bu zararı hemen fark etmeyebilirsiniz. Eğer yapılan temizleme işlemine rağmen petekleriniz hala ısıtmıyorsa ya da temizleme işleminden bir süre sonra sorun çıkartıyorsa petekleriniz zarar görmüş ya da doğru temizlenememiştir. Firmamız, petek temizliği hizmetini tüm kalitesiyle sizlere sunmaktadır. Doğru petek temizliği ne zaman yapılır, nasıl yapılır diye düşünmeyin. Uzman ekibimizle bu hizmeti size kalite standartları içerisinde veriyoruz. Kullandığımız kimyasallar petekleriniz için hiçbir sorun çıkarmaz. Garantili petek temizleme hizmetiyle çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.

Periyodik Petek Temizliği Nedir ve Nasıl İşler

Periyodik petek temizliği, peteklerinizin düzenli olarak zamanında temizlenmesidir. Bizim size tavsiyemiz yıllık olarak temizletmenizdir. Ama bu süre iki yılda bir olarak tercih ediliyor. Peteklerinizin düzenli olarak temizlenmesi için işlem sırası bulunmaktadır.

 • Öncelikle kombinizde bulunan su sızdırmazlığı kontrol edilir.
 • Kombiniz genel olarak kontrol edilir.
 • Emniyet kontrolü yapılır.
 • Kombinizde bulunan ateşleme otomatiğinin gaz kesme fonksiyonu test edilir.
 • Eğer bacalı kombi kullanıyorsanız baca çekişi ve baca sensoru durumu kontrol edilir.
 •  Gaz ayarları kontrol edilir.
 • Kombinin sıcak su ve ısıtma ayarları kontrol edilir.
 • Kombinin elektrik durumu kontrol edilir.
 • Kalorifer ve sıcak suyu taşıyan hatta kirlilik durumu kontrol edilir.
 • Filtre kontrolü yapılır.
 • Filtrenin temizliği yapılır.

Kombilerinizin temizliği ve bakımı yapıldıktan sonra petekleriniz için özel ürünlerle detaylı temizlik yapılmaktadır. Uzun yıllar bu sektörde petek temizliği ne zaman yapılır ya da nasıl yapılır diye düşünen değerli müşterilerimizin sorunlarına çözümler ürettik. Hazırlamış olduğumuz çözümleri kalitemizden ödün vermeden, özenle ve dikkatle müşterilerimize sunduk. Bugüne kadar daima müşteri odaklı çalışmalar gerçekleştirdik. Değerli müşterilerimizin ihtiyaçlarına ve isteklerine güvenilir hizmetimizle cevap olduk. Alanında uzman ekiplerimizle, kaliteli ürünlerimizle peteklerinize zarar vermeden en iyi hizmeti sizlere sunuyoruz.

Peteklerinizin ömrünü uzun tutmak, daha iyi sonuç almak ve faturanızda yüksek rakamlar görmek istemiyorsanız mutlaka peteklerinizin bakımını ve temizliğini düzenli olarak, vaktinde ve alanında uzman ekiplere yaptırmalısınız. Bakımı ve temizliği gecikmiş, işinde çok da başarılı olmayan firmalarla anlaştığınız zaman emin olun sonrasında daha çok zarar etmiş olursunuz. Peteklerinizin ömrü ve verimliliği azalmış olur ve ekonomik açıdan sizi zorlar. Böyle bir aksiliğin yaşanmaması için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Sizin için kaliteli çalışmalarımızla güvenilir ve garantili hizmetler gerçekleştiriyoruz. Petek temizliği ne zaman yapılır diye kafanızda soru işaretleri kalmasın, ekibimiz her zaman hizmetinizde.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıkla ARA
WhatsApp WhatsApp