Tuzla Petek Temizleme

Petek Temizliğini Gerekli Kılan Sebepler!

Peteklerinizin verimli bir şekilde çalışabilmesine destek olan ve belli dönemlerde yaptırılması öngörülen Tuzla petek temizleme hizmetleri için bizler buradayız. Peteklerinde meydana gelen belli başlı sorunlardan ötürü ısınamayan ve petek temizliğine ihtiyaç duyan kişiler kimi zaman bu hizmetlerden yararlanmak yerine kendi imkânlarıyla bir şeyler yapmaya çalışmaktadır. Ancak bu durum peteklerin içerisindeki havanın temizlenmesinden başka bir işe yaramayacaktır. Zira peteklerin ihtiyaç duyduğu temizlikler bu işlemler için öngörülmüş özel araçlar ile profesyonelleri tarafından yapılmalıdır.

Peki, petek temizliği yaptırmanız gerektiğini nasıl anlayacaksınız? Yukarıda her ne kadar bu işlemi belli aralıklarla yaptırmanız gerektiğinden söz etsek de bakıldığında birtakım belirtiler sizlere Tuzla petek temizleme hizmetlerinden yararlanmanız gerektiğinin işaretini verecektir. Başlıca belirtilerden biri tabi ki ısıtmama sorunudur. Peteklerde zamanla biriken çamurun neden olduğu birtakım sorunlar peteklerin ısınmasına engel olacaktır. Su akışının engellenmesi bu sorunlardan ilkidir. Tabi sorunlar yalnızca bunlarla sınırlı değildir. Zira çamurun sebep olduğu su akışı beraberinde daha çok enerji tüketimini gerekli kılacaktır. Akabinde ise maddi açıdan zarara uğramanız kaçınılmaz olacaktır. Eskisi gibi ısıtmayan, yanları ve üstü sıcak olsa da altı ve ortası soğuk olan petekler de bu kapsamda belirti niteliği taşıyacaktır. Çamur, tortu, pas ve kir ile tıkanan petekler temizlenmediğinde yaşayacağınız sorunlar bunlarla sınırlı olmayacaktır. Söz konusu problemler ısınamama ve bütçenize zarar gelmesi gibi problemler bir yana merkezi sistemin tümünü potansiyel düzeyde de tehdit edecektir.

Tuzla petek temizleme hizmetleri peteklerinizin daha çok ısınması, maliyette düşüş, aynı düzeyde ısınan odalar ve en önemlisi de kombilerinizin uzun ömürlü olması noktasında sizlere yardımcı olacaktır.

Peteklerin içerisinde bulunan suyun açık, hafif ve koyu kahve renklerinde olması, o peteklerin ne durumda olduğunu açıkça gösterecektir. Bu kapsamda açık renkteki su, güvende olduğunuzun bir göstergesi olurken hafif kahverenginde olan su, çamurun birikmeye başladığının göstergesidir. Bu da temizlik için ideal zamanın geldiği anlamını taşıyacaktır. Koyu kahverengindeki su ise çamurun petek kanallarını tıkadığı ve acilen yardımı gerekli kıldığı anlamına gelecektir. Tüm bunlar birer belirti niteliği taşısa da siz yine de belirli aralıklarla bizlere başvurun, önleminizi baştan alın.

Petek Temizliğinde Kimyasal Yöntemler!

Tuzla petek temizleme hizmetleri farklı şekillerde tarafınıza sunulmaktadır. Bunlardan ilki kimyasallarla yapılan temizlik hizmetleridir. Bu hizmet için öncelik, suyun petek içerisinde çalkalama etkisiyle uygun noktalardan tesisata bağlanması olacaktır. Böylece pis suyun atılması, ardından ise tekrardan basılan suyun kombinin de yardımı ile petekleri 60 derecelik bir ısı ile ısıtması sağlanır. Isıtma işlemi sonrasında kimyasal madde ile 16 litrelik su, makine yardımıyla ısıtılır. Kombinin giriş ile çıkış vanası kapatıldıktan sonra kimyasallı suyun petek içerisinde 5 dakikalık süre ile dolaştırılmasının ardından yıkama işlemleri teker, teker gerçekleştirilir. Eğer bu işlemler kolektörlü sistemler ise kolektörde, ancak değilse yıkama yapılan peteğin dışındaki diğer peteklerin kapatılması yoluyla yapılmaktadır. Yaklaşık süre ile 1 buçuk saat süren bu işlemler peteklerin sökülmesine gerek bırakmamaktadır. Bu durum çamurlu suların etrafa akmasına da engel olmaktadır. Kombiye harici bağlanan makine önce kimyasalı uygular ardından ise petek içerisinde biriken kirecin, çamurlaşmanın ve balçığın sebep olduğu pisliğin temizlenmesini sağlar. Kimyasal uygulamasının ardından makineler yüksek devirlerle petek içerisine su uygulaması yapar. Peki, ya Tuzla petek temizleme hizmetlerini tarafınıza sunan bir firma olarak çözülen pis suya ne oluyor? Tesisattan tahliyesi yapılıyor. Bu şekilde peteklerdeki su geçişlerini tıkayan ve diplerde çökmeye sebep olarak su dolaşımını engelleyen pislik kolay bir şekilde temizlenmiş oluyor. Sonuç olarak Tuzla petek temizleme hizmetlerimiz sayesinde ısı, peteklerinizin her yerine eşit miktarda dağılabiliyor.

Bakıldığında petek temizliğinin kendi imkânlarınızla yapabileceğiniz basit bir işlem olmadığını ve bu işlemler için özel olarak üretilmiş makineler ile kimyasallara ihtiyaç duyacağınızı görebilirsiniz. Tabi ki tek yöntem kimyasalları işaret etmeyecektir. Yazının devamında bahsedeceğimiz yüksek basıncın da bu yöntemlerden biri olduğuna şahit olacaksınız. Ancak hangi yöntem olursa olsun eğer petek temizliğinizi doğru bir şekilde profesyonelce yaptırmak isterseniz bu alanda öncü olmuş isimlerden birine yani bizlere başvurmanız yeterlidir.

Yüksek Basınçlı Petek Temizlikleri!

Tuzla petek temizleme hizmetlerinden ilkine yani kimyasal yöntemlere yukarıda değinildi. O halde şimdi de birçok avantajı beraberinde getiren bir diğer yöntemden, yüksek basınçla yapılan temizleme hizmetlerinden söz edebiliriz. Bu hizmet için öncelik, uygun noktalardan cihazımızı bağlamamız ardından ise kombinizi kapatmamızdır. Sadece sizin peteğinizi değil dairedeki tüm petekleri kapatmamız gerekiyor. Yıkama için başlangıç yapılacak olan radyatörü açtıktan sonra tesisata uygun basıncı makinemizden ayarlıyoruz. Çift yönde yıkama işlemleri yapıyoruz. Bu sırada yıkanmakta olan radyatörün havası ile pis suyunu akıtıyoruz. Bu işlemleri yaparken dairenizde kirlilik söz konusu olmayacaktır. Böylece peteklerinizin tümünü temizlemekte, sonrasında ısı verimi yükseltici kimyasallarla kombinizin genleşme tank azotunu tamamlamaktayız. Filtreyi de temizledikten sonra kombinizi aktifleştirmekte, kontrolleri yaptıktan sonra sizin de onayınız ile işlemi sonlandırabilmekteyiz. Tuzla petek temizleme hizmet kapsamında yaptığımız yüksek basınç temizliğinin sizlere sunduğu birtakım avantajlardan da söz etmek isteriz.

Tuzla Petek Temizleme Firmaları

Isıtma ile tesisat sistemi içerisinde biriken çamur, pas, kireç ve korozyon tortuları bu yöntemle temizlenmektedir. Kombilerinizde söz konusu olan kireçlenme de yine bu yöntem sayesinde yok olacaktır. Yüksek basınçla sunduğumuz bu temizlik hizmetleri sayesinde bir seferde ısıtma ile tesisat sistemlerinin tümü temizlenebilmekte, aynı zamanda koruma altına da alınabilmektedir. Kombinin gürültülü bir şekilde çalışmasına da engel olan bu yöntemin avantajları saymakla bitmez. Zira sirkülasyon problemlerine de çözüm olan bu yöntem çift yönde çalışan yıkama teknolojisiyle sistemdeki pasın, tortunun ve kirin tamamı ile arındırılmasını da mümkün kılmaktadır.

Tuzlada Petek Yıkayan Firma

Petek temizliğine yönelik hizmetlerimizden yukarıda söz ettik. Öyleyse petek temizliğini yaptırırken nelere dikkat edeceğinizden de söz edelim. Bu kapsamda sizlere alanında eğitimli ve deneyim sahibi kişilerden yani bizlerden hizmet almanızı önerebiliriz. Ayrıca bilmenizi isteriz ki bu hizmeti sizlere verecek olan kişiler sadece petek temizliğini bilmekle yetinmemeli, beraberinde ısıtma tesisatıyla farklı markaların kombileri ve bu kombilerin çalışma sistemleri hakkında da bilgi sahibi olmalıdır. Zira ısıtma sistemlerinin bir bütün olduğu unutulmamalıdır. O halde Tuzla petek temizleme hizmetlerimizden yararlanmak ve kombilerinizin etkin bir şekilde çalışmasını mümkün kılmak için daha fazla vakit kaybetmeyin ne dersiniz?

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıkla ARA
WhatsApp WhatsApp